Золоті правила щодо вибору ювелірних прикрас

19.01.2018 17:45

Ювелірні прикраси з дорогоцінних металів і каменів в усі часи викликали особливий трепет у власників. Прикраси показують статус, роблять образ елегантним і завершеним, дарують їх власникові впевненість. Хороші ювелірні прикраси передають у спадок, і вони з часом стають сімейною реліквією.

Як же вибрати ювелірні вироби, щоб вони довго радували око, не тьмяніли і могли зайняти гідне місце у вашій колекції? Нижче ми розповімо про важливі критерії вибору, і дамо практичні поради.

Як вибрати ювелірні вироби?

Як вибрати ювелірні вироби?

Стиль

Ювелірні прикраси – це категорія товарів, які згідно із законом не підлягають поверненню, звичайно, якщо протилежне не враховано внутрішніми правилами магазину. Саме тому ювелірні прикраси не варто купувати спонтанно. Перед тим, як прийняти остаточне рішення, подумайте, чи буде обраний дизайн кільця або сережок поєднуватися з вашим гардеробом та іншими прикрасами.

Стиль

Стиль

Розмір

Якщо купуєте прикрасу для себе, то з розміром проблем не виникне. Але що робити, коли ювелірна прикраса вибирається на подарунок? За експертними даними найбільш ходовими розмірами браслетів є 18 сантиметрів для жінок і 21 сантиметр для чоловіків.

Популярні розміри ланцюжків: для чоловіків – 50 сантиметрів, а для жінок – 45 сантиметрів. Розмір кільця дорівнює діаметру обхвату пальця. Виміряти його можна в домашніх умовах за допомогою нитки і лінійки.

Розмір

Розмір

Проба

Один з головних показників якості дорогоцінного металу – проба. Це літерне та цифрове клеймо, яке наносять лазером на внутрішню поверхню виробу. Залежно від місця виробництва проба може складатися тільки з тризначного числа, наприклад, в Туреччині ставлять саме таку пробу.

Число на пробі означає якісний склад сплаву. Більшість золотих виробів позначають числом 583, а срібних – 925.

Проба

Проба

Де купувати?

Купувати ювелірні прикраси слід тільки в продавців, які заслуговують на довіру. Радимо уникати підозрілих продавців, які відмовляються надати належні сертифікати якості.

Якщо ж ви вже придбали прикрасу і з'явилися сумніви щодо її справжності, скористайтеся послугами незалежного експерта-оцінювача в будь-якому ломбарді. Сучасні технології дозволяють оцінити склад сплаву, не завдаючи видимої шкоди виробу.

Де купувати?

Де купувати?

Камені-вставки

Як же красиво сяють на світлі вироби з блискучим камінням! Але як зрозуміти чи справжній камінь прикрашає ваше кільце або кулон? Обов’язково звертайте увагу на ціну. Варто тверезо дивитися на ситуацію і розуміти, що вироби з натуральними каменями коштують дорожче ніж ті, які прикрашені їх штучними замінниками.

В ідеалі камінь повинен мати окремий сертифікат якості з печаткою і підписом експерта, а також детальним його описом. На жаль, експертний висновок видається далеко не завжди, особливо на нього не варто розраховувати, якщо камінь має досить скромні розміри, а ціна не дуже висока.

Головне на що варто звертати увагу – це покажчик на бирці виробу. Наприклад, якщо поруч з назвою «Смарагд» стоїть шифр «cz» – перед вами прикраса зі штучним каменем. Швидше за все, це звичайний фіаніт, якому надали смарагдовий колір.

Камені-вставки

Камені-вставки

Конструкція виробу

Перед покупкою ретельно огляньте виріб на предмет браку конструкції. У прикрасах із дорогоцінними каменями не зайвим буде переконатися в тому, що вони добре закріплені. Якщо виріб всипано розсипом дрібних кристалів або діамантів, придивіться чи всі вони на місці. Також на якісному ювелірному виробі не повинно бути ніяких подряпин, сторонніх вм'ятин і сколів.

Конструкція виробу

Конструкція виробу

Знижки: довіряти чи ні?

Великі знижки на ювелірні прикраси одночасно залучають і відлякують покупців. Багато хто задається питанням, а чи не продають за зниженими цінами неліквідний чи підроблений товар?

Якщо знижки пропонує продавець, який представляє певний ювелірний завод, то знижених цін боятися не потрібно. Не варто виключати, що торговельна мережа просто намагається розпродати попередню колекцію перед виходом нових прикрас.

Якщо хочете купити золоті сережки, кільце, ланцюжок або будь-яку іншу ювелірну прикрасу, то просто зайдіть на Place.UA, де зможете знайти найширший асортимент ювелірних товарів за доступними цінами.

Купити золоті сережки

Купити золоті сережки

Коментарі: 0
Зареєструйтесь або авторизуйтесь щоб залишити коментар.