Як вибрати сонцезахисні окуляри

26.05.2018 09:50

В яскравий літній день, мало хто замислюється над тим, яку загрозу здоров'ю можуть представляти сонячні промені. Найбільш звична асоціація, яка виникає при вигляді чистого неба – приємне тепло і гарна засмага. Однак спектр сонячного випромінювання дуже широкий і далеко не всі його промені настільки нешкідливі для очей, як це може здатися. Тому варто подбати про те, щоб прибрати або хоча б знизити негативний вплив шкідливого випромінювання.

Зупинимося детальніше на тому, як вибрати сонцезахисні окуляри, що ідеально відповідають вимогам безпеки та іншим, не таким суворим, але не менш важливим правилам.

Як вибрати сонцезахисні окуляри

Як вибрати сонцезахисні окуляри

Вибір матеріалу лінз

Оскільки основною функцією сонцезахисних окулярів є безпека очей від ультрафіолету (короткохвильової частини сонячного спектра), то правильний вибір матеріалу, з якого виготовляються лінзи, є основоположним чинником. При цьому пам'ятайте, що далеко не всі затемнені або темні окуляри захищають від небезпечного ультрафіолетового випромінювання (UV), здатного викликати погіршення зору або навіть повну сліпоту. Дія UV на очі схожа на вплив сонячних променів на незахищену шкіру, аж до появи радіаційних опіків, що викликають пошкодження рогівки і навіть сітківки ока, а також поява і розвиток меланоми.

Особливу небезпеку ультрафіолет представляє для очей дітей і підлітків, адже у них більш прозорий кришталик і ширша зіниця. Діти за статистикою більше ніж дорослі знаходяться на вулиці, тому доза сонячної радіації, що отримується ними, значно вища, ніж та, яка потрапляє в очі дорослих.

Для правильного вибору лінз необхідно знати ще одну особливість ультрафіолетової частини сонячного спектра. Ультрафіолет розділяється на два види:

  • тип А – забезпечує загар і відповідає за передчасне старіння шкіри;
  • тип B – становить головну небезпеку для органів зору.

Обидва типи негативно впливають на очі, хоча і в різному ступені. Якщо вибираєте окуляри собі або дитині, уважно поставтеся до матеріалу, з якого зроблені лінзи. Найкраще, якщо скло буде непрозорим, для ультрафіолету типу В і для випромінювання типу А. Дізнатися про те, який матеріал використаний для виготовлення тих чи інших окулярів, можна за маркуванням UVB + UVA або UV 400. Таке маркування свідчить про те, що вибрана модель не пропускає ультрафіолетові промені.

Але навіть при наявності відповідного маркування лінзи можуть мати різні ступені непрозорості для UV. Як правило, найкращі результати показують лінзи зі скла. Вони затримують майже 100% ультрафіолету, хоча значно важчі, ніж окуляри, що виготовлені з пластику. Відмінні результати показує полікарбонат, який здатний затримати до 95% шкідливого випромінювання.

Виробники якісної продукції зазвичай вказують на етикетці, бирці або наклейці ступінь захисту, який може становити від 0 до 4. При цьому ступінь захисту 0 означає, що лінзи пропускають більше ніж 70% шкідливого випромінювання. А от 4 ступінь показує, що через окуляри проходить не більше ніж 5 % ультрафіолету.

Вибір матеріалу лінз окулярів

Вибір матеріалу лінз окулярів

Навіщо потрібні темні лінзи

Наявність захисту очей від ультрафіолету не єдине призначення сонцезахисних окулярів. Власне, саме для того, щоб захистити очі від яскравого видимого випромінювання сонця, найчастіше і купуються окуляри — про наявність ультрафіолету і його шкідливого впливу багато при цьому навіть не згадують. Але і звичайне інтенсивне світло може негативно позначатися на самопочутті, викликати головний біль, мігрень або швидку втому.

При виготовленні окулярів використовуються три варіанти затемнених лінз:

  • звичайні затемнені лінзи;
  • фотохромні лінзи, що міняють ступінь затемнення в залежності від інтенсивності світла;
  • поляризаційні – лінзи зі спеціальним покриттям, що блокують різні відблиски.

Найбільш зручними у використанні вважаються окуляри з фотохромними лінзами, адже їх можна носити в будь-який час доби. При яскравому освітленні вони максимально затемняються, а при кімнатному світлі або в сутінках стають абсолютно прозорими. При цьому вони також прекрасно захищають від всіх типів ультрафіолетового випромінювання.

Навіщо потрібні темні лінзи

Навіщо потрібні темні лінзи

Як вибрати оправу

Від правильного вибору оправи залежить не тільки зовнішній вигляд людини, але і почуття впевненості в собі, настрій і навіть фізичне самопочуття. Добре підібрана оправа не повинна тиснути на ніс або вуха, здавлювати скроні і водночас не має бути занадто вільною.

Тип і форму оправи зазвичай підбирають так:

  • Для круглого типу обличчя підійдуть: квадратні, прямокутні, загострені окуляри, окуляри-метелики, котяче око, «авіатори» і окуляри з вузьким переніссям.
  • Для овального типу обличчя підійдуть: «авіатори», котяче око, метелики, а також оправи, що мають плавні контури – круглі, овальні та прямокутні зі згладженими кутами.
  • Для квадратного обличчя ідеально підійдуть окуляри, ширина яких дорівнює ширині обличчя. Добре виглядають окуляри, які пофарбовані в різні кольори, окуляри без оправи, «авіатори», котяче око, а також каплевидні, круглі й овальні.
  • З обличчям трикутного типу добре гармонують окуляри без оправи, круглі окуляри, які не мають яскравих прикрас, котяче око зі світлими лінзами (наприклад, фотохромними) та «авіатори».
Як вибрати оправу окулярів

Як вибрати оправу окулярів

Де краще купувати сонцезахисні окуляри

Багато людей купують цей важливий аксесуар на різних розкладках, які часто можна побачити на вулицях міста, особливо в районі ринків. Купуючи сонцезахисні окуляри у вуличного торговця, ви не можете бути впевнені в їх якості та захисних властивостях, незважаючи на наявність відповідних маркувань і запевнень продавця.

Найпростіше зробити покупку якісного товару, що повністю відповідає необхідним характеристикам, на порталі Place.UA. Публічність порталу є прекрасною гарантією якості і повної відповідності опису на його сторінках. Ще однією перевагою є найнижчі ціни, які тільки можна знайти. Жоден фізичний магазин або спеціалізований салон не зможе запропонувати нічого подібного, що безумовно робить рішення купити окуляри на Place.UA правильним вибором.

Хочете виглядати стильно, ідеально відповідати обраному образу, бути впевненим у надійному захисті очей від шкідливого випромінювання – не забудьте про окуляри!

Як вибрати окуляри

Як вибрати окуляри

Коментарі: 0
Зареєструйтесь або авторизуйтесь щоб залишити коментар.